1979 yılında İstanbul’da doğdu. Cağaloğlu Anadolu Lisesi bünyesinde Alman ekolü ile eğitim hayatına başladı. 1997 yılında girdiği Boğaziçi Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümünden 2002 yılında mezun oldu. 2002-2004 arasında İsviçre ve ABD’de yaşadı. 2004 yılında Boğaziçi Üniversitesine geri döndü. Çevre Bilimleri Enstitüsünde 2007 yılında Yüksek Lisansını, 2012 yılında da Doktorasını tamamladı.

İş hayatına küçük yaşlarda babasının gömlek atölyesinde çalışarak başladı. Öğrenciliği sırasında part-time çalıştı; Yüksek lisansı ve doktorası boyunca TÜBİTAK’tan burs aldı. Doktora sonrasında çalışmaya başladığı özel sektörde Çevre ve Enerji Projeleri Müdürü olarak görev yaptı.

Boğaziçi ve İstanbul Teknik Üniversitelerinin değerli profesörleri tarafından kurulan ve moleküler biyoloji tekniklerini çevre alanında kullanan Mikrobiyal Ekoloji Grubunun çekirdek kadrosunda yer aldı; grubun Boğaziçi Üniversitesi Çevre Laboratuvarının süpervizörlüğünü yaptı. Güncel olarak Kadir Has Üniversitesi, Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümünde ders vermektedir.

Halen kurucusu ve yönetici ortağı olduğu YunaTek A.Ş. ve  ENGY Çevre ve Enerji Teknolojileri Ar-Ge ltd Şti. şirketinde Enerji Mühendisliği ve Çevre Projeleri konularında hizmet vermektedir.

Uzmanlık Alanları: Enerji Projeleri, Çevre projeleri, Kaynak Yönetimi, Ar-Ge Projeleri.